Halil Avcı Şirketler Grubu, kurucumuz Halil Avcı tarafından 1979 yılında kurulan müteahhitlik firması ile başladığı yolculuğuna inşaat, enerji, mühendislik ve turizm sektörlerinde çok sayıda şirket ile büyüyerek devam etmektedir.
İnşaat sektöründeki şirketlerimiz HALİL AVCI İNŞAAT, DEDE-HAN İNŞAAT, BİL-HAN İNŞAAT ve TEMA MÜHENDİSLİK yurtiçi ve yurtdışında konut, içme suyu şebekesi, kanalizasyon, kamu idare binası, askeri bina, okul, sağlık tesisi, endüstriyel tesis, spor tesisi, stadyum gibi bir çok altyapı ve üstyapı projeleri gerçekleştirmektedir.
Enerji sektöründeki şirketimiz İNTUR ELEKTRİK, Türkiye’nin farklı bölgelerinde 4 adet hidroelektrik santrali ile üretim ve işletme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Sektördeki diğer şirketlerimiz MOB ENERJİ ve FEZ ENERJİ, yenilenebilir enerji kaynaklarıı üzerinde yatırım çalışmaları yapmaktadır.
Mühendislik sektöründeki şirketimiz TEMA MÜHENDİSLİK, seslendirme sistemleri, görüntü sistemleri, aydınlatma sistemleri, yayın sistemleri, profesyonel spor (futbol, atletizm, yüzme ve su sporları, binicilik ve at yarışı, salon sporları, vb) tesisleri konusunda dünya çapında tanınmış kuruluşların temsilciliklerini yapmakta ve anahtar teslimi projeler gerçekleştirmektedir.
Turizm sektöründeki yatırımımız ve aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendirip restore ettiğimiz Tarihi Bosnalı Salih Efendi Konağı, HOTEL BOSNALI adıyla özel belgeli otel olarak bölge turizmine hizmet vermektedir.
Grubumuzun hedefi mevcut sektörlerde yurtiçi-yurtdışı projelere imza atarken, yeni sektörlerde ortaya çıkacak fırsatları değerlendirerek önemli ulusal oyuncular arasında yer almaktır.